Aktuální informace z naší mateřské školy

Cvrčci v muzeu - Janíčkova dobrodružství

Cvrčci se vydali autobusem do muzea ve Frenštátě p.R., kde na ně čekal program formou příběhu- jeden den malého chlapce pod horami.

Spolu s Janíčkem se děti dozvěděly, jak vypadal život na vesnici, seznámily se s činnostmi kolem domácnosti, s dětskými hrami a přírodou.

Příběh byl prokládán matematickými úkoly -děti si procvičily srovnávání (větší, menší, největští - např. u Janíčkových bratrů), vytváření množin předmětů se stejnými znaky (např. kolik je na dvorku čtyřnohých zvířat, kolik je na dvorku ptáků), jednoduché počítání do pěti (např. kolikrát zakukala kukačka na hodinách).Pro děti byl program velmi zábavný a obohacující.

Děkujeme MAP Frenštát pod Radhoštěm a muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm, že nám nabídl tento zajímavý program.

Mgr. Pavlína Buchtová

zástupkyně ředitele pro mateřskou školu