csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Rok u Cvrčků

Ve školním roce 2023/2024 navštěvovaly třídu Cvrčků děti všech věkových kategorií. Po dlouhé době jsme měli třídu smíšenou, kde se starší děti učily pomáhat mladším, a mladší děti měly ve starších podporu a vzor. Předškoláci se po celý rok připravovali na vstup do první třídy při řízených, individuálních i skupinových činnostech. Nové děti se po období adaptace na prostředí školky učily samostatnosti v oblékání, stolování, držet tužku, trénovaly správnou výslovnost, a to vše hravou a zábavnou formou.

Každý měsíc jsme měli pro děti připravené různé akce např: divadelní představení, výstavy, tvořivé dílny pro rodiče, karneval. Nebo zajímavé aktivity: Malý řemeslník, Logické hry. Děti se mohly přihlásit do kroužku angličtiny, gymnastiky, nebo na plavecký výcvik. Byli jsme na výletě v Záchranné stanici v Bartošovicích a ještě nás čeká výlet do Dolní oblasti Vítkovic a Zahradní slavnost, kde se rozloučíme s budoucími prvňáčky.

Věříme, že si tento školní rok děti v mateřské škole užily a odnesly si spoustu nových kamarádů a krásných zážitků.

 

Paní učitelky Veronika Palacká a Barbora Rákoczi