csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Školní rok u Včeliček

Školní rok 2023–2024 uběhl jako voda a je tu opět červen a loučení. Letos se všechny děti společně i s rodiči rozloučí na „Zahradní slavnosti“, na kterou si každá třída připravuje krátké vystoupení. Pojďme ale zpět na začátek roku.

Třída Včelek je plná mladších dětí, a proto k nám v září přibylo spoustu nových včeliček.

A tak jak to v úlu bývá, začátek školního roku byl pořádně rušný. Spousta pláče, ale i smíchu a radosti, zvykání na nové prostředí, kamarády, paní učitelky. A protože jsou včelky pilné a šikovné, adaptační období jsme zvládli a stali se z nás velcí kamarádi.

Během podzimu děti závodily v běhu, navštívily výstavu místních zahrádkářů, seznamovaly se s podzimní přírodou na vycházkách v okolí školky a školní zahrady. Vyrazili jsme také do frenštátského kina, kde nám pohádku „Včelí medvídci“ zahrálo divadlo Věž.

Před Vánocemi jsme se pustili do nacvičování básniček a písniček na Vánoční besídku pro rodiče. Také jsme se zapojili do příprav na Vánoční jarmark, který proběhl v prostorách základní školy. S některými výrobky nám pomohly i maminky, na předvánoční dílničce. Po Vánocích nás čekalo pod stromečkem překvapení. Ježíšek nezapomněl ani na naši třídu a včelkám nadělil překážkovou dráhu. Pokud nám příroda dopřála trošku sněhu, řádili jsme na kopci u nás na školní zahradě. Březen jsme začali zvesela pohádkovým karnevalem.

Jaro u nás začalo, jak jinak než na zahradě. Během pěkných dní jsme s včeličkami chodili pozorovat a poznávat první jarní kytičky. Navštívili jsme záchrannou stanici v Bartošovicích. Také jsme začali pomaličku nacvičovat na vystoupení na Kácení máje v Tiché před obecním úřadem. Ještě nás čeká jeden výlet, a to do Ostravy do Světa techniky.

V průběhu roku jsme také vyráželi na krátké dopolední výlety linkovým autobusem do Frenštátu pod Radhoštěm. Vždy jsme si tak vyzkoušeli, jak se cestuje autobusem, jak se správně chovat atd. Navštívili jsme městskou knihovnu, muzeum s edukačním programem, výstavu lega nebo i kino s hudebním koncertem.

Tento školní rok nám nadělil spoustu zážitků, a to nejsme ještě u konce.

Veselé prázdniny vám přejí paní učitelky ze třídy Včelek.

 

Paní učitelky Lidka Šimíčková a Lada Pistovčáková