csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Úžasné divadlo fyziky

Tento týden zavítalo do naší třídy Cvrčků "Úžasné divadlo fyziky" z Malé technické univerzity.

Program byl uzpůsoben na dvě části. V první části paní lektorka dětem představila fyzikálně-chemické divadlo, ve kterém dětem ukázala rozmanité chemické pokusyVe druhé části si děti samy mohly vyzkoušet stát se na chvíli chemiky.

Chemie zvládne měnit barvy, pěnit, šumět a vytvářet nádherné struktury. Fyzikálně chemických pokusů existuje nepřeberná řada a k mnoha z nich nejsou třeba složité aparatury, ani nebezpečné chemikálie.​

S dětmi jsme společně prozkoumávali jednoduché pokusy, ve kterých měly chemii přímo na dosah ruky

 

Děti byly programem zcela nadšené!

Více fotografií naleznete na Zonerama. com (přihlašovací údaje na nástěnce v šatně).

 

Mgr. Pavlína Buchtová

zástupkyně ředitele pro mateřskou školu