Aktuální informace z naší mateřské školy

Vánoční setkání u stromečku

22. prosince 2021 jsme uspořádali pro rodiče našich dětí vánoční setkání u stromečku. Setkání jsme uspořádali v našem venkovním amfiteátru. Kouzelně vánoční atmosféru jsme dotvořili pomocí svítícího vánočního stromečku, lucernami se svíčkami a světelným řetězem.

Paní učitelky s dětmi nacvičily vánoční koledy v doprovodu kláves, flétny a rolniček, nechyběly také vánoční básně a tanec. Představily se obě naše třídy. Představení jsme zahájili třídou Cvrčků, poté následovalo představení třídy Světlušek. Na závěr mohly zazářit obě třídy najednou při koledě "Štědrý večer nastal". Děti také svým rodičům vlastnoručně předaly zhotovená přáníčka k Vánocům.

Na závěr setkání si každé dítko mohlo se svými rodiči pustit po vodě ořechovou skořápku se svíčkou. Po celou dobu nám z reproduktoru hrály vánoční koledy, které tímto tamní atmosféru Vánoc o to více podpořily.

Jsem za celý kolektiv pedagogů nesmírně vděčná, že jsme mohli setkání uskutečnit a na chvíli se ve shonu a starostech zastavit a užít si společné chvíle.

Mgr. Pavlína Buchtová

vedoucí učitelka mateřské školy