Aktuální informace z naší mateřské školy

Vánoční zdobení perníčků

Adventní atmosférou nám provoněly perníčky z pekárny paní Dany Babincové z Frenštátu pod Radhoštěm, která se pečením a zdobením perníčků věnuje přes třicet let.

Paní Babincová přijela za námi do mateřské školy, aby dětem přiblížila svou profesi. S dětmi si povídala o tom, jaké suroviny používáme, abychom mohli upéci medový perník. S veškerými surovinami se mohly děti fyzicky seznámit. Nejvíce je zaujala směs koření, která svou vůni pohltila celou místnost. Po tomto prvotním seznámení se surovinami a jejich přípravě následovala praktická část.

Paní Babincová měla napečené perníčky a hotovou polevu a děti si tak samy mohly vyzkoušet nazdobit vlastní perníček. Pro všechny děti měla ještě připravený dárek, a to vlastní nazdobený perníček. Atmosféra ve školce byla kouzelně vánoční.

Ve třídě voněly perníčky, k tomu nám svítil vánoční stromeček a z reproduktoru nám hrály koledy. Co více si přát ?

Mgr. Pavlína Buchtová

vedoucí učitelka mateřské školy