Aktuální informace z naší mateřské školy

Zimní sporty a ZOH v mateřské škole

Téma zimních sportů se přeneslo i do mateřské školy a vzhledem k aktuální probíhající olympiádě využíváme celou škálu vzdělávací nabídky.

S dětmi si povídáme o zimních sportech a sportovním chování. Přiřazujeme k jednotlivým sportům sportovní náčiní a sportovcům vhodné oblečení. Tematicky ladíme program k olympijským hrám.

Děti se seznámily se symbolikou olympijských kruhů, podle barev určovaly jednotlivé světadíly. V rámci výtvarné části si děti olympijské kruhy obtiskovaly a v grafomotorické rovině měly připraveny pracovní listy k procvičování cviků celé ruky, pro uvolnění ramenního a loketního kloubu a prstů. Děti rovněž tvořily medaile a jako symbol olympiády vytvořily pandu.

Učily se olympijskou píseň a mnoho dalších aktivit. V pohybové části děti ztvárňovaly pantomimicky zimní sporty a nechyběla také pohádka o hokejistech a následná práce s příběhem.

Největším úspěchem bylo, když si mohly děti vyzkoušet běžkařský slalom. Paní učitelky musely dráhu připravit ve třídě, neb chyběl venku sníh, ale i tak si to děti užily.

Sportu zdar!

Mgr. Pavlína Buchtová