Cvičení v přírodě

Tak už to začalo. Každodenní brzké vstávání, povinnosti, úkoly. Ale s tím také přicházejí nové zážitky, zkušenosti a radosti. Páťáci si okořenili začátek školy cvičením v přírodě, kdy se delším pochodem přemístili k Dubánkovi. Po nezbytném občerstvení se pustili do řešení úkolů z českého jazyka, matematiky a někteří si lámali hlavu nad kvízem. Závěr patřil pohybové hře, museli však pečlivě číst, pamatovat si co nejvíce z textu a bystře reagovat na reakce soupeřů. Přitom jsme si všichni užili i dost legrace a nikomu nevadilo trochu bláta na pěšinkách.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili u Hasičské zbrojnice v Tiché, protože místní hasiči měli Den otevřených dveří ke stému výročí založení zbrojnice. Všichni žáci z celé školy si tak postupně mohli prohlédnout klubovny, hasičskou zbrojnici, zhlédnout videa o záchranných akcích. Navíc ukázky prováděli bývali žáci naší školy, kteří úspěšně reprezentují zdejší sbor. Největším lákadlem však byl hasičský vůz a dodávka. Spousta dětí překonala vlastní obavy a vylezla nejen do kabiny řidiče, ale vyšplhala na střechu tatrovky, kde jsou uloženy potřeby k hašení požárů.

Krásný páteční den jsme tak využili cvičením na čerstvém vzduchu, opakováním učiva, týmovou hrou i inspirativní návštěvou.