csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Den válečných veteránů

Den 11. listopadu patří nejen Martinům, nýbrž si připomínáme i smutnější historickou událost. Tou je vzpomínka na všechny tichavské občany padlé v 1. světové válce. Pietního setkání se účastnili zástupci Obecního úřadu z Tiché, někteří místní pamětníci i žáci 5.r. s učiteli a p. ředitelem. Děti přednesly báseň Na polích flanderských a všichni byli obeznámeni s tehdejšími podmínkami života, zatěžkávací zkoušky obrany země a nasazení životů pro životy ostatních.

Krásnou připomínkou té doby byl p. Pavelka coby voják v dobové uniformě a fungující palnou zbraní, kterou si děti obtěžkaly a zjistily, jak náročná služba vojáků to musela být.

Po uložení věnce k památníku vedle hasičské zbrojnice jsme ještě s dětmi diskutovali o prarodičích či příbuzných, kteří v té době žili.

 

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 5. třídy