csendepluk

Základní škola

Aktuality

Divadlo loutek Ostrava

Divadlo loutek Ostrava

 V pátek 10. června jsme se s žáky 3., 4. a 5. třídy vydali do Ostravy za kulturou. Museli jsme si ráno trochu přivstat, neboť jsme odjížděli již v 7 hodin, ale určitě to za to stálo. 

Představení Divadla loutek Ronja, dcera loupežníka nás rozhodně nezklamalo. Hlavními hrdiny jsou děti náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů, Ronja a Birk, kteří jsou kamarádi. Aby své přátelství obhájili, musí opustit své domovy a žít v divokém lese plném nadpřirozených bytostí. Nakonec se jim však podaří díky síle jejich přátelství oba rody usmířit, neboť přátelství patří k tomu nejcennějšímu, co v životě máme.  

Divadelní hra byla napínavá i zábavná, herci výborní a na závěr byli právem oceněni dlouhým potleskem.

Před odjezdem jsme měli štěstí, že jsme zastihli ,,v akci" Pohádkový orloj se třemi dvojicemi pohyblivých postav. 

Ronja, dcera loupežníka

Mgr. Marcela Valchařová 

třídní učitelka 3. třídy