csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Matematika nebo tělocvik?

Tuhle otázku si dnes kladli žáci z první třídy po své aktivní hodině matematiky.

O tom, že vyučování nemusí probíhat jen ve školních lavicích, se děti z první třídy přesvědčují poměrně často. Dnes celá třída využila krásného jarního počasí a vyrazila procvičovat své znalosti do terénu. To, co se zpočátku zdálo jako jednoduchý úkol, tedy správně vypočítat matematické příklady, se po pár minutách strhlo v napínavý souboj. Všichni běhali, počítali, kontrolovali výsledky svých spoluhráčů, pomáhali si a hlavně se skvěle bavili.

Celý školní rok je pro děti, a pro prvňáčky zvlášť, extrémně náročný a sil už na jeho konci ubývá. Proto není nic lepšího, než dětem výuku ozvláštnit a připravit pro ně aktivity, u kterých zase vybité baterky pořádně dobijí a zároveň hravou formou procvičí to, na čem už řadu školních týdnů pracují. 

A věta: "To byla nějaká strašně rychlá matematika!" po tom, co je za dětmi vypočítaná obrovská spousta příkladů, je tou největší odměnou nejen pro děti. 

 

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.

třídní učitelka 1. třídy