Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se

Tohoto hesla jsme se drželi 5.5.2022 na Lichnovském chytrolínu. S žáky Eliškou Rozumkovou, Alžbětou Ondryášovou a jediným chlapcem Dominikem Mičulkem jsme vyrazili reprezentovat ZŠ Tichou na vědomostní soutěž do sousední vesnici Lichnov.

Konkurence byla velká, ale my jsme se tak lehko nenechali odstrašit. Soutěžili jsme proti ZŠ Lubina, Mniší, Štramberk, Tyršova, Záhuní, Lichnov a Trojanovice.

Soutěž měla několik kategorií, které se týkaly např. sportu, vlastivědy, ale i hádání různých předmětů, které snad ještě používaly praprababičky žáků.

Každý tým dostal před sebe tablet, na kterém museli co nejrychleji odpovědět na otázky, které jim byly prezentovány na tabuli. Týmy dostávaly body v podobě dřevěných klacíků do svých kyblíků.

Byli jsme obdařeni i malým a vynikajícím občerstvením v podobě chlebíčku, muffinu a pití.

Využili jsme krásného počasí a příležitost nepospíchat na poslední vyučovací hodinu, tak jsme expediční výpravu zakončili „pěškobusem“ zpátky do školy.

Veronika Pitrová

vychovatelka školní družiny