csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu odpoledne se žáci 1. třídy sešli na Obecním úřadě spolu s rodiči, prarodiči a zástupci z obce. Čekalo je tam slavnostní pasování na čtenáře. Sama nemůžu uvěřit, jak rychle uběhl tento rok a malí prvňáčci znají všechna písmena abecedy, vše si zvládnou sami přečíst. Děti měly připravené krátké vystoupení pro rodiče, kdy každý recitoval svou básničku o tom, jak se postupně stávaly čtenáři a kolik se toho musely naučit. Zahrály pěknou písničku na boomwhackers a zazpívaly píseň o tom, jak se těší na prázdniny a odpočinek. Však si to všichni zaslouží. Nakonec jsme složili čtenářský slib a paní učitelka děti pasovala na čtenáře. A to vše s klidným svědomím, protože každý z naší třídy už přečetl svou první knížku.

Děkujeme Obecnímu úřadu v Tiché, který financoval šerpy a knihu. Dárečky se nám moc líbily.

 

Mgr. Dita Bezručová

třídní učitelka 1. třídy