Projektový den - Halloween

Malinko s předstihem proběhl ve 4. třídě 26. října projektový den zaměřený na seznámení se s tradicí a zvyky oslavy Halloweenu v anglicky mluvících zemích a jejich podobnostmi s uctěním památky všech zesnulých u nás.

Celou výuku jsme se s dětmi učili v kostýmech, prolínali úkoly symboly - dýněmi, duchy, čarodějnicemi atd., řešili rébusy, kvízy, slovní úlohy.  Poslouchali jsme anglické písně a s anglickými říkankami trochu vystrašili i žáky ostatních tříd. Závěrečným pokřikem "trick or treat" si děti vysloužily sladkost jako odměnu.

Pak byl tento den zpestřen báječným výletem do vesmíru a poznáváním jednotlivých planet, měsíců i Slunce vlastně od vzniku těchto vesmírných těles.  V mobilním planetáriu děti odpovídaly na různé otázky, kterými byl program protknut. Nádherně zpracovaným způsobem si zopakovaly své vědomosti a navíc se dozvěděly spoustu novinek.