První třída

Děti z první třídy už za sebou mají více než dva měsíce ve škole.

Zpočátku se učily třeba i to, jaký je rozdíl mezi hodinu a přestávkou, jak si poskládat věci na lavici, nebo jak se dostat ze třídy do tělocvičny. To už je ale nyní minulostí. Z prvňáčků jsou ostřílení školáci, kteří umí přečíst i napsat první písmena, počítat čím dál těžší příklady, nebo šplhat v tělocvičně po žebřinách. Zapojují se i do spousty kroužků, které ve škole probíhají.

Vytvářejí se také nová přátelství a spousta vzpomínek.

Prvňáčky provází i jejich věrný kamarád holub Emil, který je s nimi již od prvního školního dne. Právě Emila nyní všechny děti postupně berou na víkendy k sobě domů, kde jej představují rodině i zvířátkům, berou ho na výlety, a spolu s rodiči mu tvoří krásný putovní deník. Zde je třeba vyzdvihnout snahu a úsilí, kterou rodiče do tohoto projektu vkládají, a pomáhají dětem utvářet krásné vzpomínky na první rok ve škole

Již nyní se děti i s paní učitelkou těší na to, co všechno je ve škole během školního roku ještě čeká.

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.