csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Stříbro v kapse!

Slzy, vztek, pot, podpora, napětí a úleva. Talent. A dřina. To vše jste mohli najít na fotbalovém hřišti ZŠ Šoupala v Ostravě, kde se 11. května konal 24. ročník krajského finále McDonald´s Cup 2022/2023.

Krásné slunečné počasí. Nervózní a dychtiví hráči ve třech kategoriích – malotřídky, kat. A žáků 1.-3.r a kat. B žáků 4. a 5. ročníků. Na naší soupisce zněla již známá jména: M. Bartoň, M. Bok, N. Geryková, A. Mikesková, V. Piskoř, M. Vykydal, T. Kundrát, J. Trinkewitz, Š. Vaněk, Š. Krpec, S. Štefek a gólman M. Vaněk.

Jako lev se bili v každém zápase.  Kluci a holky naší školy se střídali v rychlém sledu a nemálo míčů skončilo v síti. Pak přišel zápas o 3. místo s žáky ZŠ Dělnická z Karviné. Bylo to napínavé do poslední sekundy. Remíza v základním hracím čase se sebou stále nesla naději. Penalty. Naši se drželi kolem ramen jako kdysi čeští hokejisté na MS, oči upřené na míč, hráč a gólman, ruce v pěst. Všude kolem je sledovalo i cizí publikum z dalšího hřiště. A štěstíčko stálo při nás, když malý Šimon proměnil poslední šanci na vítězných 3:2. A opět radost i slzičky úlevy i pýchy, jaký že to máme tým.

Dřina, rady zkušených, nadání a neskutečné výkony je posunuly do hry o 1. místo. Po krátké pauze a poradě s trenéry M. Krpcem a R. Bokem následovalo finálové utkání. My versus „kluci z Baníku“. Jako by je najednou sevřely obavy, možná únava, prostě se nedařilo tak, jako v předešlých zápasech. Ani zapálení našeho gólmana a ostatních hráčů, ani obrovská podpora rodičů nepomohla, a první půle jasně patřila hráčům ZŠ Šoupala. Ve druhé půlce se hra zrychlila a chuť proměnit šance v góly byla velká. Nicméně ostravští hráči s převahou zvítězili a budou reprezentovat kraj v Uherském Hradišti na Svátku fotbalu.

Poslední podání rukou a čas vychutnat si pocity stříbrných fotbalistů. A také zářivý pohár, který si tak toužebně prohlíželi na začátku, byl naplněn šampaňským. S medailí na hrudi pak konečně mohli oslavit nejen 2. místo v kraji, ale i radost z fotbalu, získání cenných zkušeností a intenzivních zážitků.

Takto reprezentovali svou malou školu a obec. Jsme pyšní na tu správnou partu, která umí držet pospolu. A držíme jim pěsti v řadě dalších utkání, v jiných klubech.

Děkuji opět jejich trenérům a také Obecnímu úřadu Tichá za zajištění dopravy.

 

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 5. třídy