Malý antropolog

Nechodit do školy a přesto se něco naučit, vidět, zkusit a pochopit je někdy snem. Žákům 4. a 5. třídy se to podařilo ve čtvrtek 16. března. V tento den získali nové zkušenosti ve Světě techniky v oblasti Dolních Vítkovic, kdy se rozdělili do skupin a v různých laboratořích se opět převléknutím do bílých pláštů stali malými vědci. Čtvrťáci se ponořili do zkoumání vody v jejích různých skupenstvích. Používali k výzkumu tablety, zahřívali vodu, měřili její teplotu, chladili a zapisovali. Ověřovali si vlastní hypotézy a zároveň si vyzkoušeli práci výzkumníků. Kdy jindy pracovat se suchým ledem?

Páťáci se zaměřili na opěrnou soustavu člověka. Porovnávali stavbu těla a především lebky v různých vývojových stádiích člověka. Sestavili celou kostru asi 1,80m dlouhou, poznávali různé kosti, sestavovali klouby jako malí antropologové. Vyzkoušeli si, na co se asi zaměří lékaři při prohlížení rentgenových snímků. Pomáhali si použitím speciálního programu na tabletech, sledovali vývoj na Smart tabuli a na závěr si své poznatky vyzkoušeli v kvízu a také již známém programu Kahoot!

Ve zbývajícím čase si všichni prošli veškeré expozice týkající se nejen člověka, protetik, vyzkoušením si náročných činností pro handikapované (slepce, „vozíčkáře“ apod.), ale i celé řady aktivit v oblasti fauny, sportu či nauky o Zemi.

Díky projektu OKAP se děti mohou učit a prožívat výuku zajímavě i zábavně.

A tím snad také nové vědomosti lépe pochopit a zapamatovat si.