Učíme se prakticky!

Proč nevyzkoušet výuku v laboratoři nebo ověřit si fungování fyzikálních a matematických zákonů mimo školu? Vzali jsme si batohy, svačinu a s očekáváním novinek se vydali do Světa techniky v Dolních Vítkovicích.

Brzký ranní odjezd v nepříjemném podzimním počasí byl vyvážen praktickou výukou z matematiky s názvem Kouzlo zrcadlení zaměřenou na souměrnost. Ti starší se ve dvou menších skupinách vystřídali v chemické laboratoři, kde si vyzkoušeli roli badatelů v bílých pláštích. Ověřovali hypotézu, zda-li je kapka vody totéž jako kroupa. Od zahřívání kousku ledu přes proces rychlého tuhnutí až po sublimaci a kouzlením se suchým ledem 90minutová lekce vyčarovala nadšení a rozzářené oči našich žáků.

Další část jsme strávili zkoušením protetických pomůcek, jízdy na invalidním vozíku, výměnou kol na malé formuli, výrobou lžičky či sledováním procesů v lidském těle. Někteří stihli i 3D film s názvem Tajemství Pacifiku o životě nad i pod hladinou oceánu.

Nabídka aktivit pro děti byla tak bohatá, že nebylo možné vše stihnout. Proto se těšíme na další výukové programy a věříme, že budeme moci toto centrum navštívit.

Nutno podotknout, že akce proběhla v rámci projektu OKAP a děti měly akci zdarma.