Tichá v Ostravě !

Ná, ná, na na na náá

Kluci, holky ze všech škol, všichni kříčí : Chce to góóól !

Podmanivá McDonald´s Cup hymna vyprovázela kluky a holky na velké fotbalové hřiště u ZŠ Šoupala v Ostravě, kde se konalo krajské kolo fotbalového turnaje. A poprvé i s účastí naší sestavy!  Adélka a 11 chlapců, kteří se porvali se soupeři v okresním kole v Bílovci 3. května a zvítězili. Adélka Mikesková, Matyáš Bartoň, Mikláš Bok, Adam Knoll, Tomáš Kundrát, Vojtěch Piskoř, Matěj Vykydal, Šimon  a Honza Krpcovi, Šimon a Martin Vaňkovi a Tonda Špaček reprezentovali Tichou, ale ticho v  Bílovci rozhodně nebylo. Přivezli krásný pohár, na krku jim visely zlaté medaile a oči zářily. Šampaňské na přivítanou a objetí za parádní výkon zároveň přinášela radost z postupu do vyššího kola.

To tu ještě nebylo – uznale pokyvovali mladší i starší a všichni byli pyšní na jejich výsledky.  S očekáváním se odjíždělo ráno na stadion. Atmosféra byla skvělá, hráči rozcvičení a po krátké schůzce se vedly vždy čtyři souboje na hřišti. Náš tým odehrál několik parádnch kliček, triků, výskoků, hlavy bolely po střetech a hlavičkách, všichni zpocení. Nebyly to lehké hry vzhledem k věku hráčů, rozdílné výšce i způsobu hry. Tentokrát stála štěstěna mimo nás a zápas o třetí příčku jsme prohráli. Nevadí. Být čtvrtým týmem v kraji je skvělé.

Zklamání a slzičky. I to občas patří ke sportu. A je to jen odrazový můstek k dalším soubojům na hřišti. Příští rok se snad znovu ukážeme v Ostravě. Odhodlání je veliké, dřina, která za tím stojí, ještě větší.

Je na místě poděkovat také všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli a to panu Bokovi a panu Krpcovi v roli trenéra a technického zázemí. Rodičům, kteří je podporují. A fandům, kteří drží pěsti.