csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Učíme se venku

I když nám do začátku jara zbývá ještě celý týden, děti z první třídy už nadšeně každý den pozorují první teplé sluneční paprsky a zjišťují, jak rychle se příroda venku mění. 

Téma jara nás čeká také v učebnicích. Proč ale místo prohlížení obrázku, nevyrazit rovnou ven prohlížet věci skutečné?

Prvňáčci tedy vyrazili v rámci prvouky ven na jarní hledačku, aby zjistili, jak se příroda na jaro připravuje. Každý dostal svůj pracovní list, na kterém měl několik položek, které venku hledal. Všichni nadšeně pracovali ve skupinkách, ve dvojicích i samostatně. Pomáhali si, radili si a hodně se u společné práce nasmáli. 

Velmi rychle děti zjistily, že některé položky ze seznamu je obtížné najít a bystrým uvažováním došly k tomu, že na některé jarní projevy je třeba více tepla, než na jiné. Proto celá třída vyrazí na hledačku zase za měsíc, aby zjistila, jak moc se za tu dobu příroda proměnila, a jestli už bude možné najít venku i včelu nebo žížalu. 

Děti si čas strávený venku ohromně užily. Den ve škole jim díky tomu utekl opravdu rychle a při cestě ze třídy ani samy nevěřily, že mají náročné pondělí za sebou. Poznatky z venku také hned využily ve výtvarné výchově, kde začaly vytvářet první jarní výkres. 

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.
třídní učitelka 1. třídy