ÚDIV

Údiv v dětských očích jsou okamžiky, které si zapamatujeme nadlouho. A údiv spojený s vlastní cestou poznávání a objevování možná navždy.

ÚDIF je ovšem divadlo z Brna. Úžasné divadlo fyziky je název skupiny pořádající populárně-naučné fyzikální přednášky pro všechny věkové generace. Byla založena v roce 2007 skupinou studentů Masarykovy univerzity a dodnes je složena z jejích současných studentů a absolventů, které dětem zprostředkovává a vysvětluje běžné skutečnosti, nad kterými se ani nemáme potřebu zamýšlet.

Tentokrát se v žáci páté třídy zabývali chromatografií. Workshop zaměřený na míchání barev, jejich rozkladu a našemu vnímání barevných odstínů.

S ÚDIF jsme mohli zažít u mnohých velký údiv a možná to vyvolá i větší zájem o fyziku v budoucnu.