csendepluk

Základní škola

Aktuality

Výlet 3. třídy

Letošní výlet třeťáků byl docela netradiční, vydali jsme se na letiště Leoše Janáčka v Ostravě – Mošnově.  

Nejdříve jsme navštívili odbavovací halu (a možná trošku záviděli lidem, kteří právě odlétali na dovolenou). Pak už jsme zamířili k hlavnímu cíli naší cesty, k obrovským hangárům firmy JOB AIR Technic, která provádí opravy a údržbu letadel. Měli jsme možnost prohlédnout si zcela zblízka a doslova i osahat velká dopravní letadla Airbus a Boeing. Náš průvodce nám ukázal a vysvětlil mnoho zajímavostí, které se týkají letadel a leteckého provozu a ochotně odpovídal na naše dotazy. Také jsme se mohli podívat do jednoho z velkých letadel a dokonce i do kokpitu – tedy pilotní kabiny, což se opravdu nepoštěstí každému. Do Tiché jsme se vrátili plni zážitků a někteří i s přáním vydat se letadlem někam do dalekých krajin. 

Děkujeme paní Krahulcové, která nám exkurzi doporučila a také zajistila.  

 

Mgr. Marcela Valchařová 

třídní učitelka 3. třídy