csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Dravci ve škole

Dravci ve škole

Viděli jste tu malou švitorku sojku v koruně stromu? Tak o těchhle obyvatelích nebe jsme nehovořili.

Na školním dvoře se děti z MŠ a ZŠ opět setkaly s některými dravci a několika druhy sov za skvělého vyprávění zkušeného myslivce a sokolníka. Všichni užasli nad jemným peřím sovy pálené pojmenované Uhlík, legračním chováním supa George kráčejícím za masovou pochoutkou, kterou mu za odměnu dával sokolník, nebo závěrečným krátkým letem orla Ara nad hřištěm.

Zajímavé povídání bylo okořeněno praktickými ukázkami, které všichni ocenili dlouhým potleskem.

Věříme, že tato návštěva nebyla poslední a příští rok se znovu necháme lapit do jantarových očí sov a tichého letu dravců.

 

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 4. třídy