csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší školy

Psovodi ve škole

V pátek 11.11. navštívili příslušníci Městské policie z Nového Jičína – psovodi naši školu a předvedli ukázku služební kynologie. Tento oddíl využívá ke své činnosti nenahraditelných schopností psů.

Děti shlédly práci psovodů, kdy pes podle pachových stop hledal a označil „pohřešovanou“ osobu, omamné látky či ztracené předměty (klíče, peněženku). Líbilo se nám také zadržení osoby nebo zadržení osoby s protiútokem.

Největší pozornost a potlesk získala ukázka výcviku poslušnosti psa, kdy povely „sedni, lehni, zůstaň, ke mně, k noze“ pes výborně ovládal. Děti pak porovnávaly tyto výkony služebního psa se svými pejsky.

Čtyřnozí parťáci byli za svou snahu oceněni potleskem a pohlazením.

 

Mgr. Dita Bezručová

třídní učitelka 2. třídy