Aktuální informace z naší školy

McDonald´s Cup 2024

Fotbalový tým naší školy se zúčastnil okresního kola McDonald´s Cup 2024 v Bartošovicích na Moravě (Adam a Vojta Havlovi, Matěj a Šimon Krpcovi, Martin a Šimon Vaňkovi, Sebastián Štefek, Liduška Lukešová, Patrik Prokopovský, Rosťa Kundrát).

Počasí nám přálo, protože nezačalo pršet, jak jsme se obávali. Na hřišti se sešly týmy z Bartošovic, Bílovce, Starého Jičína, Nového Jičína a Tiché.

Zápas se Starým Jičínem byl pro nás skvělou vzpruhou, protože jsme jej vyhráli 5:0. Další vítězství s Bílovcem v nás vzbudilo naději, že se blížíme k vysněnému cíli. To se ovšem nestalo a domácí tým nás přemohl 6:1.

Velký boj předvedli hráči v posledím zápase s Galaxií NJ. Jejich hráči ale předvedli velkou souhru a tah na branku. Tento tým taky obsadil 1. příčku a postoupil do krajského finále.

Naši hráčí si odvezli krásné 3. místo a snad i dobrý pocit, že do zápasů dali maximum energie.

Děkujeme pořadatelské škole za skvělou organizaci a trenérům SK Tichá za jejich práci.

Ing. Petr Černošek

ředitel

Kdo neskáče, není holub

Aneb zobáky sobě! Nebezpečně aktuální hru nejen pro děti ze sídliště shlédli žáci 4. a 5. ročníku v Divadle loutek v Ostravě. Pro některé děti to byla dokonce první návštěva divadla, čímž se jim rozšířilo portfolium nových zážitků.

A o čem hra byla? Žila byla jedna holubí banda. Měla vlastní pokřik, pravidla, např. všichni členové bandy museli být holubího původu. Jenže jednoho dne se okolo nějak podezřele začal motat jeden opuštěný vrabec, který měl navíc divné narážky. Jako by snad měl něco proti holubům. To se holubí bandě přirozeně nelíbilo a došlo k mnoha konfliktním situacím. Naštěstí vše dopadlo dobře, dobro zvítězilo a zdá se, že i vrabec může být součástí holubí bandy. Mimo skvělých hereckých výkonů jsme si poslechli moderní písně, do kterých se i děti zapojily společně s herci a tato interakce byla znát v průběhu celého představení. Ostravský žargon a přízvuk holubí bandy se prolínal celou hrou a nejen děti se bavily.

Máte-li čas a chuť, určitě můžeme tuto hru s dětmi vidět!

Stavění máje

Již každoročně vystupují naši předškoláci na obecní akci "Stavění máje".

Děti během dubna pilně nacvičovaly pod vedením paní učitelky Lidky Šimíčkové. V sobotu 27. 4. 2024 tedy děti vystoupily na akci s tanečním pásmem na veselou píseň "Vodník".
Za pěkné vystoupení byly děti odměněny sladkostmi.

Renata Šmajstrlová
třídní učitelka Světlušek

Ve středu 24. dubna jsme se s dětmi zúčastnili akce "Den Země".
Pan Vaněk nás seznámil s prací myslivce a lesníka.  Povídal nám o lesní zvěři a také předvedl zvuky některých ptáků, jelena či divokého prasete.
Děti si mohly hodem na terč vyzkoušet "ulovit" lišku.
Na závěr povídání děti dostaly omalovánku s motivem lesních zvířátek.
Poté jsme se přesunuli za paní Kocourkovou a paní Jurkovou, které nás seznámily s tématem třídění odpadu a ekologie.
Děti poznávaly materiál různých předmětů a mohly si tak vyzkoušet třídění odpadu do barevných tašek.
Jelikož všechny děti byly moc šikovné, dostaly sladkou odměnu a drobný dárek.

Renata Šmajstrlová
třídní učitelka Světlušek

Školní minizahrádka

Tak by se dal nazvat školní projekt, kterým jsme si s žáky 4. ročníku obohatili pracovní činnosti.

Jelikož venku se vystřídaly snad všechna roční období v jednom týdnu,  přisypali jsme zeminu do truhlíku, do důlků zaseli semínka rajčat, zalili a teď se truhlík vyhřívá na okně tříd. Budeme s napětím sledovat, zdali se podaří vypěstovat rostliny, a pečlivě se o ně starat. Jsme totiž malí zahradníci, kteří mají vážně velkou radost z každé vypěstované travičky či květiny. Zvláště pak, když jsme vše udělali sami. 😊

Dlužno říci, že truhlík, zeminu, konvičku, semínka i hnojivo dostala škola jako součást projektu Ovoce do škol z Ovocentra. Letošní nabídka dává dětem šanci vlastních výpěstků, loni jsme dostali zahradní náčiní, čímž chtějí podpořit i pracovní aktivity dětí na školním pozemku.

Jak se nám bude dařit závisí na pravidelné péči a víře, že snaha se ocení.

Lubinský zpěváček

Postavit se na pódium před publikum plné cizích dětí i dospělých není jen tak. 4 žáci ZŠ a MŠ Tichá si to vyzkoušeli na pěvecké soutěži malotřídních škol „Lubinský zpěváček“.

Naši školu reprezentovali Bart Jurek (2. třída), Verča Hlaváčová (3. třída), Maruška Michnová (4. třída) a Dorka Andělová (5. třída).
Maruška ohromila porotu písní „Pod Horú“ a v kategorii 4. tříd zaslouženě vyhrála zlatou medaili. Dorka Andělová krásně zazpívala písničku „Babičko, nauč mě charleston“ a stala se také vítězkou 1. místa v kategorii 5. tříd. Verča Hlaváčová se v lidovém kroji a písní „Beskyde, Beskydeumístila na 3. místě v kategorii 3. tříd.

Zpěváci si soutěž moc užili a my jim děkujeme za skvělé výkony.

Mgr. Veronika Ermisová

vychovatelka školní družiny