I letos se žáci naší školy (David Havel, Anežka Pavlisková, Alex Piskoř, Valérie Veličková z 1.třídy a Stela Fajčáková, Simona Galko, Bára Kovářová a Veronika Žižková z 2.třídy) zúčastnili tradičního Pexesového turnaje v Závišicích.
Soutěžili s žáky malotřídních škol z okolí a naši druháci měli svůj den. Stele Fajčákové se podařilo vyhrát 3. místo a Bára Kovářová si odvezla stříbrnou medaili.
Děkujeme nejen dětem za poctivé trénování a skvělou reprezentaci školy, ale také organizátorům za příjemně strávené dopoledne.
Mgr. Veronika Ermisová
vychovatelka školní družiny
Po tříleté pauze se ve středu 25. března opět uskutečnily v družině Velikonoční dílny. Pro žáky byla připravena čtyři tvořivá stanoviště, na kterých si mohli vyrobit různé velikonoční dekorace. Na výběr měli například papírový věneček na dveře, zajíčkův košík s oušky, origami stojánky na vejce s velikonočními motivy nebo vajíčka zabalená v barevné organze, zdobená živým buxusem a umělou květinou.
Celé odpoledne se neslo v příjemné a pohodové atmosféře a uběhlo velmi rychle. Moc nás potěšil velký zájem žáků, kteří s nadšením tvořili a odnášeli si domů vlastnoručně vyrobené dekorace.
Kateřina Kociánová
vedoucí vychovatelka školní družiny
Do naší školy přišla paní Zuzana Hlaváčová z Muzea Beskyd a povídala nám o plazech. Dozvěděli jsme se, že některé ještěrky mají „tři oči“, že nejmenší měří jen jeden až dva centimetry a varan komodský až 3 metry. Také jsme se bavili o jedech žab a o tom, co je šišinka. Na závěr nám ukázala dvě agamy vousaté, které si žáci mohli pohladit, pochovat i nakrmit šváby.
Paní Hlaváčové moc děkujeme za zajímavou hodinu.
Mgr. Hana Horáková
třídní učitelka
S našimi malými včelkami jsme toho v březnu stihli vskutku mnoho.
Do třídy jsme nově zakoupili úžasné smyslové hračky, které sklidily u dětí velký úspěch. Tyto aktivity dětem pomáhají procvičovat jemnou motoriku, rozlišovat barvy a probouzet v každém dítku smyslové vnímání.
V řízených činnostech jsme se věnovali tématu spolupráce, kdy děti měly za úkol pracovat ve dvojici s kamarádem a společně se tak podílet na vzájemném úkolu. Tímto posilujeme u dětí sociální dovednosti a podporujeme jejich vzájemné vztahy.
Výtvarně jsme se také ponořili do jarních a velikonočních motivů. Děti si procvičovaly stříhání a lepení, úchopy, práci s barvami i kompozicí. Vyzkoušely si také pokusy s barvičkami. Obohatili jsme se rovněž divadelním a kouzelnickým představením, které zavítalo k nám do školky a nechyběl ani výlet do Frenštátu p. R. do KD na program IQ hraní.
Březen byl u nás ve třídě plný nápadů, inspirace, tvoření i kultury, ale hlavně pohody, dětského smíchu a radosti.
Mgr. Pavlína Buchtová
třídní učitelka ve třídě Včelek
