Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Cvrčci a Světlušky jako stavitelé města

Previous Next

V rámci Týdne vědy jsme domluvili pro děti workshop zaměřený na polytechniku. Lektor pan Ing. Slíva z Malé technické univerzity pro děti připravil devadesáti minutový program na téma "Stavitel města". Program byl zacílený primárně na předškolní děti. Avšak při velké absenci dětí jsme přizvali do práce i menší děti ze třídy Světlušek.

Děti na úvod poznávaly značky a mapu, poté si vyzkoušely práci kartografa a základy kartografie. Měly také možnost si postavit vlastní stavbu (hasičskou stanici, muzeum, nákupní středisko, atd.). Na závěr si děti vyzkoušely orientaci v prostoru, kdy překreslovaly města do mapy. Veškeré etapy programu na sebe hezky navazovaly a dětem se aktivity moc líbily. Každý "stavitel města" obdržel na závěr diplom o úspěšném absolvování předmětů.

 

Mgr. Pavlína Buchtová

vedoucí učitelka mateřské školy


Vytisknout   E-mail