csendepluk

Aktuality

Aktuální informace z naší školní družiny

Horečky ranč

Týden zvířat jsme zakončili ve čtvrtek 25. 5. na ranči na Horečkách. Nejdříve jsme museli zdolat větší kopec, který všichni zvládli.

Po občerstvení jsme měli možnost být ve výběhu s kozami a oslem Michalem. Zpovzdálí nás pozorovaly lamy Čokoláda a Vanilka, které se bohužel pohladit nenechaly. Ale čekali na nás i klokani, prasata, pštrosi emu, pávi, husy, spousta morčat a taky jízda na poníkovi pro menší a pro ty větší odvážlivce skvělá jízda na klisně Elišce.

Abychom i my zvířátka potěšili, přinesli jsme jim něco dobrého na zub.

Těšíme se na příští návštěvu.

 

Veronika Pitrová

vychovatelka školní družiny

Barevný týden

Celodružinová akce Barevný týden se v družině ujala velice dobře.

Žáci se do soutěže pustili s plnou vervou a i paní vychovatelky nezaostávaly.

Soutěž spočívala v oblékání a přinesení co nejvíce věcí v dané barvě. V pondělí , úterý, středa, čtvrtek a v pátek.

Všichni se téhle soutěže zhostili na jedničku.

 

Kateřina Kociánová

vedoucí vychovatelka školní družiny

Čarodějnice

Čarodějnice nesměly chybět ani ve školní družině. Žáci i paní vychovatelky si oblékli své hábity, které dodaly lepší atmosféru.  

Čarodějové a čarodějnice poté plnili různé úkoly a rébusy. Nechyběly soutěže a honičky, které si žáci, jako vždy, užili nejvíce.  

 

Veronika Pitrová

vychovatelka školní družiny

Týden zvířat

Celý týden jsme byli obklopeni domácími mazlíčky našich žáků a příbuzných. Každý den jsme měli určená zvířátka, která nám žáci přinesli ukázat a povědět, jak se o ně dobře starají.

Navštívila nás spousta morčat, králíků, psů, koček. A dokonce nás poctila návštěva želvy, které táhne na 30 let, ježka bělobřichého, užovky, činčily a jehňátka.

Týden zvířat zakončíme návštěvou Horečky ranče ve Frenštátě p. R. a bezpochyby se budeme těšit na další chlupatý týden v příštím roce.

 

Veronika Pitrová 

vychovatelka školní družiny

Stezka zdatnosti

Ve školní družině jsme si chtěli vyzkoušet, jak moc se žáci naší školy vyznají v Tiché. Rozdělili jsme se do skupin a vydali na cestu.

Žáci dostali několik fotek s různými záběry obce. Měli poznat např. cestu k fotbalovému hřišti, okolí hasičárny, most nebo autobusovou zastávku.

Po procházce jsme se všichni úspěšně potkali na multifunkčním hřišti.

Žáci naší školy nám dokázali, že se v Tiché opravdu neztratí.

 

Mgr. Veronika Ermisová

vychovatelka školní družiny

Mumie v družině

Žáci se pohodlně uvelebili před promítací stěnu ve školní družině, kde jsme využili dataprojektoru a promítali jsme pohádku Mumie

 

Veronika Pitrová

vychovatelka školní družiny