Všechno, co potřebuji opravdu znát, jsem se naučil v mateřské škole.

V naší mateřské škole pracují kvalifikované pedagožky, které usilují o to, aby se všechny děti cítily svobodně a spokojeně a zažívaly tak úspěch každý den. Rovněž dbáme na podnětné prostředí, které je pro děti předškolního věku obzvlášť důležité, především pro jejich optimální rozvoj. Naší prioritou je vzájemná spolupráce s rodiči a partnerský přístup. V naší mateřské škole vytváříme bezpečné a vstřícné prostředí pro všechny děti, rodiče i zaměstnance.

Pracujeme podle cíleného a rozmanitého vzdělávacího programu „Z pohádky do pohádky“, který vychází z psychických a fyzických potřeb dětí předškolního věku.

Cíle, které se snažíme naplňovat, vychází z dlouhodobé koncepce školy. Jsou to cíle především z oblasti sebeobsluhy, hygieny, chování, rozvoje emocí, sebepojetí, socializace a rozvoje morálních a společenských hodnot.

Vzdělávací plán koncipujeme tak, aby byly rovnoměrně vyváženy spontánní i řízené činnosti. Pracujeme dle předem stanovených pedagogických příprav, které plynule navazují na další měsíce dle ročních období. Řízené činnosti se realizují v menších či větších skupinách. Uplatňujeme i individuální přístup, a to především u dětí předškolního věku, které připravujeme na školní docházku rozmanitými pracovními listy a specifickými činnostmi.

Během celého roku připravujeme ve školce či mimo školku rozmanité aktivity a akce:

• kroužek–Věda nás baví, Duhová angličtina, Metoda dobrého startu
  • hudebně–pohybové aktivity,
  • ekologické aktivity–sběr kaštanů, žaludů, sušené kůry,
  • předplavecký výcvik,
  • lyžařský výcvik,
  • podzimní a jarní dílna pro děti a rodiče,
  • mikulášská nadílka,
  • besídky,
  • pravidelná návštěva tělocvičny na ZŠ,
  • návštěva „předškoláků“ u dětí v 1. třídě,
  • soutěžní dopoledne ke Dni dětí,