csendepluk

Základní škola

Aktuality

Informace pro rodiče předškoláků

Vážení rodiče předškoláků,
zítra proběhne další lekce programu Předškolákem v pohodě pro rodiče předškoláků a jejich děti. Lekce začíná v 15:00 v 1. patře ZŠ (3. třída) pod vedením paní učitelky Mgr. Bednářové.
Téma: Grafomotorika - rozvoj vnímání pohybu, hmatu, prostorových představ, reprodukce pohybu, hrubá a jemná motorika.
Dále Vám do přílohy přikládám informace k pojetí vzdělávání žáků v naší škole.
Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat.
 

Ing. Petr Černošek 

ředitel 

Věda nás baví - 2.pololetí

Zápis do 1. třídy

Recitační soutěž

Druhý únorový den se všichni žáci naší školy sešli v páté třídě a vybraní soutěžící recitovali básně J. Žáčka, J. Skácela a dalších známých českých autorů.

Recitační soutěže se zúčastnilo 16 kluků a holek ve třech kategoriích. Mezi nejmenšími zvítězil Dominik Kubáč se stejnou básní o delfínech jako Natálka Čajánková z další kategorie druhé a třetí třídy. Velmi těžké bylo vybrat favorita ze čtvrté a páté třídy, jelikož se uvedli delšími a často i úsměvnými básněmi. S velkou radostí tak nakonec přebírala diplom za první místo Nela Geryková.

Děti byly oceněny sladkostmi, drobnými dárky a ti nejlepší pak inspirativními knihami, ale všichni účastníci si zasloužili obrovský potlesk za snahu a své výkony.

 

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 5. třídy

Plaveme s radostí

Pravidelné lekce plavání se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci.

Již od začátku listopadu děti ze ZŠ Tichá vyrážely každou středu směr Frenštát pod Radhoštěm, kde na ně čekaly radosti i strasti vodní hladiny.

Starší děti, zkušení plavci, už spíše zdokonalovali své schopnosti, potápěli se hlouběji, plavali dále, skákali s menším ostychem... Pro děti mladší to byly první uplavané metry v hlubokém bazénu, pomalé odhazování záchranných rukávků a náročné výzvy, se kterými se statečně praly celých 10 lekcí.  Počáteční strach byl brzy překonán a děti se do bazénu pravidelně těšily

My můžeme jen žasnout, kolik různých aktivit a her měly paní lektorky pro děti připravené, a jak pestrá výuka ve vodě pro děti byla. 

Děti si odnáší nejen spoustu zážitků, ale také jistotu a sebedůvěru ve své plavecké schopnosti. 

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.
třídní učitelka 1. třídy

ODIS pro nás

Pravidelně můžete před naší školou v zimních měsících vídat bílo-zelený autobus, který ovšem není objednaný k přepravě dětí.

Starší žáci do něj s doprovodem nastoupí, usadí se, neplatí jízdné, nýbrž se v něm vzdělávají. Řidiči autobusu v něm žáky informují o životním prostředí, recyklaci, dopravě, o inovacích a možnostech ochrany prostředí v souvislosti s dopravou.

Na rozdíl od jiných autobusů tento skrývá velkou obrazovku, na které žáci sledují zajímavou ukázku a o jejich pozornosti se pak přesvědčí pan řidič několika otázkami zaměřenými na detaily. Správné odpovědi jsou odměněny drobnými dárky.

I takto lze vést edukační program. Trochu netradičně, tajemně zprvu, ale pro děti interaktivním způsobem.

 

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 5. třídy