csendepluk

Základní škola

Aktuality

Veselé zoubky v 1. třídě

 V 1. třídě proběhl celorepublikový preventivní program Veselé zoubky, který připravila společnost drogerie DM market.

Zaměření bylo na péči o chrup. Součástí bylo krátké video Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, interaktivní program s doplňovačkami, rébusy a informacemi, proč je důležité navštěvovat zubního lékaře.

Celý projekt se dětem líbil, úkoly plnily s nadšením a za odměnu každý obdržel balíček s produkty péče o zuby.

 

Mgr. Dita Bezručová

třídní učitelka 1. třídy

Divadlo loutek Ostrava

Divadlo loutek Ostrava

 V pátek 10. června jsme se s žáky 3., 4. a 5. třídy vydali do Ostravy za kulturou. Museli jsme si ráno trochu přivstat, neboť jsme odjížděli již v 7 hodin, ale určitě to za to stálo. 

Představení Divadla loutek Ronja, dcera loupežníka nás rozhodně nezklamalo. Hlavními hrdiny jsou děti náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů, Ronja a Birk, kteří jsou kamarádi. Aby své přátelství obhájili, musí opustit své domovy a žít v divokém lese plném nadpřirozených bytostí. Nakonec se jim však podaří díky síle jejich přátelství oba rody usmířit, neboť přátelství patří k tomu nejcennějšímu, co v životě máme.  

Divadelní hra byla napínavá i zábavná, herci výborní a na závěr byli právem oceněni dlouhým potleskem.

Před odjezdem jsme měli štěstí, že jsme zastihli ,,v akci" Pohádkový orloj se třemi dvojicemi pohyblivých postav. 

Ronja, dcera loupežníka

Mgr. Marcela Valchařová 

třídní učitelka 3. třídy

Výlet 3. třídy

Letošní výlet třeťáků byl docela netradiční, vydali jsme se na letiště Leoše Janáčka v Ostravě – Mošnově.  

Nejdříve jsme navštívili odbavovací halu (a možná trošku záviděli lidem, kteří právě odlétali na dovolenou). Pak už jsme zamířili k hlavnímu cíli naší cesty, k obrovským hangárům firmy JOB AIR Technic, která provádí opravy a údržbu letadel. Měli jsme možnost prohlédnout si zcela zblízka a doslova i osahat velká dopravní letadla Airbus a Boeing. Náš průvodce nám ukázal a vysvětlil mnoho zajímavostí, které se týkají letadel a leteckého provozu a ochotně odpovídal na naše dotazy. Také jsme se mohli podívat do jednoho z velkých letadel a dokonce i do kokpitu – tedy pilotní kabiny, což se opravdu nepoštěstí každému. Do Tiché jsme se vrátili plni zážitků a někteří i s přáním vydat se letadlem někam do dalekých krajin. 

Děkujeme paní Krahulcové, která nám exkurzi doporučila a také zajistila.  

 

Mgr. Marcela Valchařová 

třídní učitelka 3. třídy

Sportovci v Závišicích

8 žáků ze 4. a 5. třídy se v půlce června zúčastnilo soutěže malotřídních škol "Závišický ovál".

Ve 4 disciplínách (běh na 60 m, vytrvalostní běh 600 m, skok do dálky a hod do dálky) ukázali, že se sportu opravdu nebojí. V konkurenci dalších 4 škol (ZŠ Závišice, ZŠ Rybí, ZŠ Libhošť a ZŠ Lubina) naši žáci vybojovali celkové 2.místo.

Samuel Srněnský si odnesl domů stříbrnou medaili v kategorii chlapci, v té samé kategorii ještě navíc diplom za 2. místo ve vytrvalostním běhu a 3. místo ve skoku do dálky. Aneta Kuchařová obsadila 2. místo ve vytrvalostním běhu v kategorii dívky a Mikuláš Bok získal 3. místo v hodu do dálky. 

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Veronika Ermisová

vychovatelka školní družiny

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve čtvrtek 16. června se naši prvňáčci stali opravdovými čtenáři. Slavnostní PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE proběhlo v prostorách obecního úřadu v Tiché.
Po přivítání rodičů, hostů, zástupců obce a Unie rodičů děti předvedly krátké pásmo básniček a malé hudební vystoupení. Zahrály písničku na hudební nástroje "boomwhackers", která se jim obzvlášť podařila. 
Poté paní učitelka postupně pasovala děti na čtenáře, pan ředitel je obdaroval šerpou a pan místostarosta předal krásnou knihu, kterou zakoupila obec Tichá.
Přeji dětem, aby se kniha stala jejich dobrým kamarádem a moudrým rádcem.
Mgr. Dita Bezručová
třídní učitelka 1. třídy
 

Výlet 1. a 2. třídy

Konec školního roku si děti z 1. a 2. třídy zpestřily výletem. Počasí nám přálo a tak nebránilo nic návštěvě Rožnova pod Radhoštěm. 

Hned ráno jsme vyšli na Jurkovičovu rozhlednu, odkud byl pěkný výhled do okolí. Dalším cílem byl Svět kamenů. Zde jsme měli možnost nakoupit malé dárečky, kamínky, minerály a bižuterii. Stihli jsme i exkurzi v Unipar svíčky, kde nás provedli výrobnou, ukázali nám, jak svíčka vzniká, barví se a zdobí. Příležitost sami si svíčku nabarvit a zabalit využili všichni.

Po malé přestávce na svačinu jsme navštívili Dřevěné městečko. Prošli jsme snad všechny domky a světnice, paní učitelka z 2. třídy měla připravené krátké povídání o tehdejším životě lidí a příjemně unavení jsme se vraceli domů. 

Mgr. Dita Bezručová, Mgr. Ivana Bednářová

třídní učitelky 1. a 2. třídy