Aktuální informace z naší mateřské školy

Den Země

V mateřské škole jsme s dětmi probírali téma "Den Země". Děti se měly možnost seznámit s naší planetou a její ochranou. Vyrobily si také planetu Zemi a v rámci ranního kruhu jsme si povídali o důležitosti ochrany naší planety.

Tímto tématem jsme navázali na předem připravenou akci, kterou pro děti z mateřské školy zrealizoval Spolek Tichánek.

Pro děti byla připravená stezka lesem, kdy na jejím konci byly dvě stanoviště.

U jednoho stanoviště byly připraveny odpadní pytle na tříděný odpad a děti si mohly prakticky vyzkoušet třídění tohoto odpadu. Povídalo se rovněž o přírodě, která nás obklopuje.

Na stanovišti druhém na děti čekal pan myslivec, který měl také pro děti připravenou aktivitu. Dětem představil vábničky, které myslivci používají v lese. Děti také poznávaly zvuky zvířatdruhy paroží a na závěr si zahrály hru s klacíky

Děkujeme, že jsme mohli strávit moc hezké a přínosné dopoledne v přírodě.

Mgr. Pavlína Buchtová

vedoucí učitelka mateřské školy