Aktuální informace z naší mateřské školy

Relaxační koutek

S novým školním rokem jsme pro děti připravily relaxační koutky.

Reagujeme tak na dnešní trend uspěchané doby a tímto počinem chceme dětem dopřát klidová zákoutí s možností výběru své oblíbené aktivity (prohlížení knížek a časopisů, puzzle, aj.) či jen ke krátkému odpočinku.

Koutky jsme vybavily pohodlnými sedacími matracemi, na kterých jsou k dispozici polštářky a případně deka na zakrytí. To vše má vést k většímu pohodlí. V koutcích si děti mají možnost vybrat z nabízených knížek či časopisů, které budeme pravidelně obměňovat. Každý koutek je oddělen záclonou, která dětem dopřává pocit bezpečí a soukromí. V pochmurných dnech budou mít děti možnost si  posvítit světýlkovou girlandou.

I takový koutek má svá vlastní pravidla: v koutku mohou být maximálně tři děti, které jsou vedeny ke vzájemné úctě a toleranci.

Mužeme říci, že koutky mají u dětí velký ohlas, za což jsme moc rády a věříme, že i do budoucna budou využívány.

Mgr. Pavlína Buchtová

zástupkyně ředitele pro mateřskou školu