csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Aktuality

Aktuální informace z naší mateřské školy

Výprava na Severní pól

V týdnu od 6.2. - 10.2. 2023 se děti ze tříd Včelek a Světlušek vypravily na dobrodružnou cestu na Severní pól.

Během celého týdne jsme se s dětmi seznamovali s životem v zemi věčného ledu a sněhu. Děti shlédly dokumentární film pro lepší představu o životě v těchto oblastech a jeho obyvatelích, kreativně tvořily, osvojily si elementární poznatky o okolním světě, tančily na Grónskou písničku a naučily se básničku o Eskymácích.

Ve čtvrtek jsme se s dětmi vypravili na dobrodružnou polární výpravu a podnikli tak procházku po okolí.

Závěr týdne patřil pohybovému cvičení, kdy si děti zahrály na polárníky, trénovaly pohyb po ledových krách, procvičily si spolupráci a také jsme se zaměřili na dechová cvičení. S výrobky, které jsme s dětmi během celého týdne vyráběli, jsme pak společně vyzdobili šatnu a schodiště.

Děti celý týden bavil, byly vtažené do tématu a věříme, že si odnesly spousty nových informací a zážitků.

 

Monika Chumchalová

třídní učitelka ze třídy Světlušek