Aktuální informace z naší mateřské školy

Zahradní slavnost

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 se v odpoledních hodinách konala na zahradě mateřské školy zahradní slavnost spojená s pasováním předškoláčků.

V úvodu se představili předškoláčci s paní učitelkou Barborkou Rákoczi, která s dětmi nacvičila tři cestovatelské písně.

Poté se přistoupilo k samotnému pasování, o které se postaral balónkový klaun.

Každé dítko dostalo na památku tričko, placku a pamětní list.

Po této ceremonii měl klaun připravený program. Na závěr každému dítku udělal balónkové zvířátko.

Druhá část programu byla zcela neformální. U ohniště jsme udělali improvizovaný raut, kde mohli rodiče donést dobroty, které napekli, připravili. Nebyla nouze o koláčky, buchty, domácí sušenky, slaný štrůdl, vrstvený salát a mnoho dalších chuťovek. Rodiče si s dětmi mohli opéci na ohni špekáčky.

Ráda bych ještě jednou poděkovala všem, kteří se zapojili, a donesli něco dobrého na zub a také zásoby vlastního dřeva :-).

Věřím, že si naši předškoláčci svůj den náramně užili a rodiče prožili hezké odpoledne.

Mgr. Pavlína Buchtová

zástupkyně ředitele pro mateřskou školu