Aktuální informace z naší mateřské školy

Ze života mateřské školy

Nový rok v MŠ začal rozbalováním dárečků, které tady pro děti přes Vánoce nechal Ježíšek. Děti dárky rozbalovaly s velikým nadšením a jiskřičkou v oku.

Ježíšek nepřinesl pouze hračky, ale také sportovní pomůcky, které dětem pomohou si vybudovat zdravé a pevné tělo. Dětem i paním učitelkám udělalo velkou radost nové digitální piano, které teď bude ve třídě Světlušek pomáhat s hudební naukou dětí.

Ještě v lednu do MŠ za dětmi přijelo divadélko, do kterého se děti mohly zapojovat a pomáhat tak utvářet děj. Závěrem ledna také předškoláci dokončili lekce plavání, na které jezdili na krytý bazén do Frenštátu, odměnou bylo dětem mokré vysvědčení.

I v novém roce probíhá duhová angličtina a metoda dobrého startu, která dětem pomáhá s přípravou na vstup do první třídy.

Letošní zima si pro nás v novém roce nachystala pár skvělých dní, kde jsme se společně s dětmi mohli oddat zimním radovánkám, a užít si tak sníh plnými doušky. Doufáme, že nám ještě pár takových dní přibude, aby si děti ještě zimu užily. V měsíci březnu čeká děti v MŠ velký pohádkový karneval, děti budou moc předvést své masky a užít si netradiční dopoledne.

V březnu budou děti jezdit na lyžařský výcvik na Bílou, kde se seznámí s lyžařským sportem.

Tým učitelek z MŠ plánuje pro děti na další měsíce spousty zajímavých akcí a aktivit. Společně doufáme, že se nám povedou, přivítáme s dětmi jaro a společně oslavíme Velikonoce.

Za tým učitelek MŠ Monika Chumchalová

třídní učitelka v třídě Světlušek