Čínská Červená Karkulka

Ano, čtete dobře! A právem se také možná udivujete, co všechno je vlastně možné.

Během recitační soutěže na naší škole jsme vyslechli spoustu zajímavých básní. Nejen tu o Červené Karkulce, kterou před hrozným drakem zachránil strýček Sumo, ale i o zatoulaných zvířátkách, ropušáčcích, koťatech, o partě správných kluků, kteří pomáhají se dřevem a v neposlední řadě o obézním Pepovi, jehož jídelníček je jen jablko, rajče a žitný klíček .

Kantoři a hlavně naše obecenstvo – žáci 2. až 5. třídy obrovským aplausem ocenili výkony všech recitátorů. Jejich úsilí a přednes byly odměněny také sladkostmi a cennými dárky. Všichni svým přednesem zaujali a bylo těžké se rozhodnout, kdo si zaslouží umístění na pódiu. Třetí místa obsadili - Nela Krahulcová, Dominik Mičulek a Aneta Kuchařová.

První dva žáci z mladší a starší kategorie budou v březnu reprezentovat naši školu v soutěži Kalusův chodníček. Mezi nejlepší se dostala Marie Agelová, Ina Kocourková, Anežka Hlaváčová a Eliška Rozumková.

Svou první školní recitační soutěž, byť jen třídní kolo, mají za sebou též prvňáčci. Rovněž oni získali odměnu a zažili radost i trému přednesu před diváky.

Přejeme našim dětem, aby se jim dařilo stejně dobře i v okrskové soutěži. A vám ostatním, aby se podařilo najít mezi stovkami knih i ty se zajímavými básničkami a rýmovačkami.