Čtenářské dílny

Čtenářské dílny v 1. třídě

Prvňáčci si během března prošli čtenářskými dílnami, ve kterých se seznámili s pojmy spisovatel, ilustrátor a byla jim nabídnuta hromádka knih vhodných k prvnímu čtení. Žáci si knížky s chutí prohlíželi, někteří se i začetli a zjistili, že knihy jsou zábava. Mnohé zaujaly encyklopedie a naučné knihy. Snad bude kniha dětem nejlepším přítelem.

Mgr. Dita Bezručová

Čtenářské dílny ve 3. třídě

Měsíc březen je měsícem knihy. Jaké možnosti nám kniha nabízí? Proč bychom měli číst? A že čtení nemusí být jen nuda, o tom se přesvědčili třeťáci ve čtenářských dílnách. Diskutovali o vybraných dílech, hodnotili obsah knihy, četli si, soustředili se na ilustrace a přemýšleli třeba nad tím, jestli jim název nepřipomíná nějakou píseň či film? Na závěr pak knihu představili svým spolužákům a pověděli, komu by ji doporučili a zda by si ji sami přečetli. Třeťáci tedy doporučují: Bertík a Čmuchadlo, Standa a dům hrůzy, Hravocesta, Havětník a Rostlinopis.

Mgr. Hana Horáková