Finanční gramotnost v 5. třídě

Žáci 5. třídy si v hodině informatiky zasoutěžili v online testu soutěže finanční gramotnosti, kterou pořádá spolek METODICA, Institut pro další vzdělávání.

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week  Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež. Projekt je na mezinárodní úrovni organizován již od roku 2012 a v ČR od roku 2017. V roce 2024 proběhne v týdnu od 18. do 24. 3. 2024 a bude zakončen 4.4.2024 odbornou konferencí v sále ČNB. Téma ročníku je "Plan your money, plant your future".

Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

A my již máme vybrány 3 nejúspěšnější řešitele pro okresní kolo, které proběhne v lednu.

Držíme jim palce!

Ing. Petr Černošek