Korfbal

15. dubna se v Kozlovicích konal finálový turnaj Ligy minižáků Českého korfbalového svazu, na kterém se představila čtyři nejlepší družstva z celé České republiky. Vítězná družstva jednotlivých regionálních skupin se utkala o mistrovský titul v kategorii U11, jež je první kategorií, kde se hraje osmičkový korfbal.

Domácí SAM Kozlovice zvítězil ve všech utkáním přesvědčivě a po zásluze získal titul Mistra České republiky, když v jeho družstvu můžeme nalézt i nejlepší střelce turnaje - Tomáš Gola zaznamenal 15 košů a Nikola Rozehnalová 10 košů. Pochvalu určitě zaslouží i žák ZŠ Tichá Mikuláš Bok, který byl platným členem družstva.
Boj o další medaile již přinesl výrazně vyrovnanější souboje, v nichž se ve výborné atmosféře bojovalo až do posledních vteřin zápasů. Nakonec se ze druhého místa radovalo družstvo SK Plhov Náchod a z bronzových medailí pak obhájce loňského titulu SK RG Prostějov, který prohrál pouze jediné utkání, ale dvě remízy stačily jen na třetí místo.

Lukáš Filip
trenér korfbalu