csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Korfbalový turnaj škol v kategorii minižáků

Víme, že nyní hýbou celým světem fotbalová utkání v Kataru, ale u nás to žilo korfbalem!

Ve čtvrtek 1.prosince se na Základní škole Tichá uskutečnil první korfbalový turnaj v tomto školním roce pro kategorii minižáků. Žáci ze tří sousedních škol se sešli v tradičním složení a opět byl k vidění výborný korfbal a skvělé sportovní výkony naplněné maximální snahou a úsilím.

Z celkového vítězství se radovali žáci ZŠ Kozlovice, kteří dokázali vyhrát všechna utkání. V zápase neporažených družstev mezi ZŠ Tichá a ZŠ Kozlovice sice domácí sportovci z Tiché šli rychle do vedení, když po dvou koších Tomáše Kundráta to bylo 2:0, ale zkušenější družstvo z Kozlovic postupně vyrovnalo hru a do poločasové přestávky již šlo s jednokošovým náskokem. Ve druhé půli si pak kozlovičtí korfbalisté vypracovali výraznější náskok a do konce hrací doby bylo možné sledovat utkání velmi vysoké úrovně a konečné vítězství 18:13 ve prospěch ZŠ Kozlovice bylo skvělým vyvrcholením tohoto školního turnaje.

Maximální nasazení všech hráček a hráčů bylo oceněno potleskem a malými dárky. Budeme s napětím očekávat turnaj i mladších žáčků a těšit se na úspěchy.

 

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 5. třídy