csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

McDonald´s Cup 2024

Již od podzimu se naši malí fotbalisté těšili a vyptávali na turnaj. Učili se záludné kličky, kontrolovat svého soupeře, dávat hlavičky a góly.

Jubilejní 25. ročník tohoto fotbalového svátku pro žáky základních škol již odstartoval, tentokrát opět na hřišti v Tiché, kde naše škola hostila týmy ze základních škol Tyršova, Záhuní, Veřovice, Mořkov a Lichnov.

Školu v Tiché reprezentovali hráči již zkušení i v turnaji noví, byli vybráni napříč třídami: Martin a Šimon Vaňkovi, Patrik Prokopovský, Adam a Vojta Havlovi, Matěj a Šimon Krpcovi, Sebastián Štefek, Liduška Lukešová a Rostislav Kundrát.

Lehce nervózní před samotným startem nebyli jen všichni hráči, ale také jejich učitelky, učitelé, trenéři ba i rozhodčí. Poměrně dobré počasí, podpora spolužáků a rodinných příslušníků pomohla vytvořit krásnou a bojovnou atmosféru, která se nesla nad dvěma menšími hřišti, kde probíhaly vždy souběžně dva zápasy. Povzbuzování, potlesk i výtky a rady zkušených se nesly okolím a motivovaly k mnoha krásným fotbalovým situacím. Silné emoce, snaha vyhrát a rozčarování z remíz byly cítit ze všech zúčastněných. Vždyť se hrálo o postup do okresního kola a téměř do posledního zápasu nebylo jasné, kdo získal nejvyšší počet bodů. O jediný bod nakonec prohrálo družstvo ZŠ Veřovice s týmem ZŠ Tichá, bronzovou medaili si odnesli hráči ZŠ Tyršova. Vítězství tak obhájili domácí a těší se na postup.

Mimo diplomů, medailí pro první tři týmy si pak všichni odnesli domů zářivé žluté McDonald´s bags, které holky a kluci naplnili drobnostmi na zub i do fotbalových sbírek a které jim budou připomínat tento ročník.

Stále musíme mít na paměti týmovou hru a radost z pohybu, o které jde především. Čas a zážitky, které si ukládáme do paměti a srdce a fotografií. Přejeme jim hodně síly, energie a společně sdílených chvil. V příštím kole budeme držet pěsti a přát štěstí.

Mgr. Marcela Žingorová

třídní učitelka 4. třídy