Pěšky do školy

Naše škola se v týdnu od 18. – 22. září zúčastnila tradiční podzimní výzvy „Pojďte s námi pěšky do školy “, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude pro všechny děti.

Pohybu mezi lidmi ubývá a děti ho potřebují pro správný a zdravý vývoj víc než kdo jiný. Možná, že některé dítko během procházky zjistilo, že vyrazit do školy pěšky, protáhnout si zrána trochu nohy, rozdýchat plíce a popovídat si třeba s kamarádem, je mnohem větší zábava, a  už to nebude chtít měnit.

Všechny třídy si vedly motivační záznamy a některé třídy si k této akci přidaly doprovodné aktivity. Páťaci zajistili statistiku před budovou školy v termínu před akcí, během ní a po jejím skončení.

Určitě chceme na tuto akci dále navázat v průběhu tohoto školního roku.

Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří se do akce aktivně zapojili.

Mgr. Ivana Bednářová

zástupkyně ředitele pro 1. stupeň ZŠ