Posíláme pohledy

Tento týden si děti z první třídy připravily pro své rodiny překvapení.

S drobnou pomocí paní učitelky si každý napsal vánoční pohlednici, kterou poté poslal k sobě domů.
Důležité bylo, aby děti vydržely až do poslední chvíle neprozradit, že pohled do jejich domovů míří, a vychutnat si tak úžas, který nastal u rodičů po otevření poštovní schránky.

Kromě procvičení psaní se děti naučily, jak se lepí poštovní známka, kam se píše adresa, nebo jak dlouho trvá, než pohled po vhození do poštovní schránky doputuje do jednotlivých domácností, a taky se při procházce ke schránce pěkně protáhly a vyvětraly.

Nadšení dětí, když zvládly napsat a poslat svůj první pohled, bylo opravdu kouzelné.

Nyní můžeme jen doufat, že i rodičům udělalo toto překvapení stejnou radost, jako jejich dětem., a že pohledy budou zdobit nejednu tichavskou lednici.

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.