Strom života

Název evokuje rodinu a její historii. Tímto tématem se však projekt společnosti Eduludus z.s. podporovaný SmVaK pro žáky nezabývá. Jde o mnohem jinou a neméně esenciální složku života, bez níž umírá svět.

Voda, její vlastnosti, koloběh vody, fyzikální veličiny, ochrana vody a vodních zdrojů se prolínají celou výukovou lekcí, jejíž nezbytnou součástí je kooperace, způsob komunikace v rámci skupiny, štědrost členů komunity, snaha udržet a zlepšit kvalitu a kvantitu vodních zdrojů a tím i kvalitu našeho života.

Program se uskutečnil v pátek 16.6. a probíhal na dvou úrovních. Ve městě, v horách a na poušti zkoumali žáci vlastnosti vody, získávali informace, které pak uplatnili u šamana a zároveň svými poznatky a získanými kapkami vody zlepšovali životní prostředí.

Spolupráce žáků 5. ročníku s mladými vedoucími byla skvělá, zážitková a takto si děti odnesou opět i nové zkušenosti do každodenního života.