csendepluk
  • IČO: 70986479DS: 97zmifh

Základní škola

Aktuality

Turistický výlet 4. třídy

Slunečné ale chladné ráno vyprovázelo žáky 4. ročníku s baťůžky na zádech na delší pochod do Frenštátu se zastávkou na svačinku U Dubánka. Děti měly také vypracovat ve skupinkách pracovní list zaměřený na pozorování různých artefaktů v přírodě, které lze vnímat všemi smysly, hmatem nevyjímaje.

Vše pak zaznamenali a společně jsme tuto přírodovědnou pátračku vyhodnotili po návratu ve třídě. Pochod pokračoval kolem jízdárny až k vytouženému cíli – nákupu nanuků spojenou s malinkou lekcí finanční gramotnosti. Zpáteční cestou pod jasnou letní oblohou jsme ještě debatovali o zajímavých tématech, která děti trápí, těší nebo o zážitcích z prázdnin, a pak se s velkou chutí vrátili do školy. Ušli opravdu kus cesty a cesta byla cíl.

 

Marcela Žingorová

třídní učitelka 4. třídy