Čtenářská dílna

Žáci naší školy se tradičně zapojili již do 14. ročníku česko – slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Letošním tématem byl inspirující svět pohádek, básní a příběhů.

Doprovodným programem tohoto tematického dne byly různé aktivity zaměřené na podporu čtenářství. Starší žáci 4. a 5. třídy vyzkoušeli předškoláky ze znalostí klasických českých pohádek. Třeťáci si připravili hodinu hlasitého čtení pro prvňáčky a čtenářské dílny zakončili návštěvou obecní knihovny. Kvízové čtení básniček o Praze s paní Korčekovou provázelo krátce čtenářské dílny druháků, kteří v nich představovali své oblíbené knihy a dětské hrdiny různých příběhů.

Každý žák na závěr vyrobil záložku do knihy jako dar pro neznámého kamaráda z partnerské Základní školy Rudina u Žiliny.

Mgr. Ivana Bednářová

zástupkyně ředitele pro 1. stupeň ZŠ