Žáci ZŠ Tichá na Mistrovství ČR 2023

Korfbalové družstvo ZŠ Tichá složené z žáků páté třídy se v sobotu představilo na Mistrovství ČR 2023 v beach korfbalu, které se konalo v Brně. V první fázi turnaje porazilo korfbalové družstvo pod hlavičkou SPORTS ACADEMY MORAVA v základní skupině KC Sezimovo Ústí a ASKA Otrokovice a z prvního místa postoupilo do čtvrtfinále.

V duelu o postup mezi nejlepší čtyři družstva České republiky svedlo korfbalové družstvo z Tiché neuvěřitelný souboj s SK Respo Kutná Hora, když v závěru zápasu dokázalo vyrovnat po koších Boka a Ondryášové náskok soupeře a po základní hrací době byl stav nerozhodný. O postupujícím do semifinále musel rozhodnout zlatý koš. Kutnohorské družstvo si vytvořilo výbornou příležitost, ale nedokázalo proměnit nařízenou penaltu a zápas pokračoval. Napínavý a velmi vyčerpávající souboj rozhodl nádherným košem Jiří Trinkewitz a zajistil tak pro korfbalové družstvo z Tiché fantastický úspěch v podobě postupu mezi elitní čtyři týmy.

V semifinále čekal na korfbalové družstvo z Tiché silný soupeř v podobě SK Plhov Náchod, který letos vybojoval hned dvakrát stříbrné medaile, když v Lize minižáků 2022/2023 Českého korfbalového svazu i na Mistrovství ČR 2023 v korfbal4 vždy podlehl až ve finále, a to SAM Kozlovice. Po vyrovnaném průběhu první půle se náchodští dostali do vedení až v závěru zápasu, a to následně udrželi a na naše družstvo čekal boj o třetí místo. Zápas o bronz patřil v úvodu týmu ze Sezimova Ústí, které si vypracovalo až čtyřkošový náskok, ale sportovci z Tiché se nevzdali a snižovali náskok soupeře, ale čas byl nakonec proti a museli se smířit s bramborovým umístěním, které je však v konkurenci 12 družstev z celé České republiky úžasným výsledkem.

Finále Mistrovství ČR v beach korfbalu pak obstarala následně stejná družstva jako finálová střetnutí předchozích letošních ligových soutěží a zlatý hattrick v podobě třetího zlata vybojovali sousedi ze SAM Kozlovice, kteří porazili SK Plhov Náchod i potřetí v této sezóně a připsali si třetí mistrovský titul.

Sestava korfbalového družstva:

Mikuláš Bok, Adéla Mikesková, Matěj Ondračka, Alžběta Ondryášová, Nikol Petrová, Jiří Trinkewitz a Matěj Vykydal

Lukáš Filip

místopředseda ČKS