3. třída

Žáci třetí třídy se v tomto školním roce zapojili do několika zajímavých aktivit, které obohatily jejich vzdělání a poskytly jim mnoho nových zážitků. Díky pěknému výdělku z vánočního jarmarku se mohli podívat do Ostravy do Světa techniky. Kde zkoumali vodu a různá její skupenství. Díky názorným pokusům lépe pochopili, jak se voda mění z jednoho skupenství do druhého. Také navštívili Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Prohloubili své dosavadní znalosti o ohrožených druzích zvířat a jak se chovat v případě, že naleznou zraněné zvíře. Na závěr si měli dokonce možnost sestavit si vlastní budku pro ptáčky.

Kromě těchto výletů proběhla také přednáška o bezpečnosti na internetu, která žáky seznámila s riziky a zásadami správného chování v online světě. Policisté jim pak při své návštěvě vysvětlili, jak se chovat v různých krizových situacích a jaká je jejich práce. Další důležitá přednáška se týkala financí, kde se žáci učili základy hospodaření s penězi.

Ale i učiva tento rok bylo o něco více. Třeťáci se zvládli naučit vyjmenovaná slova, slovní druhy, malou násobilku, počítání do tisíce a zaokrouhlování a taky přečetli spoustu knih! To potvrdil i maskot třídy vlček Ťapka, který se svými chráněnci prožil mnohá dobrodružství a navštívil je i doma! Díky němu se žáci měli možnost lépe mezi sebou poznat. To bylo moc fajn!

A já nemohu nic než jen souhlasit s žákem Kryštofem Bjačkem, který překvapeně reagoval na to, že už se blíží konec školního roku: „Co? To už je konec? To ta třetí třída teda rychle utekla!“

Paní učitelka Mgr. Hana Horáková