Druhá třída v muzeu

Čekání na Vánoce si 2. třída zkrátila návštěvou frenštátského muzea. Ve čtvrtek, 7. 12., jsme společně vyrazili na vánoční program s názvem "Půjdem spolu do Betléma".

V muzeu se žáci formou vyprávění seznámili s Betlémským příběhem a jeho hlavními postavami, zjistili něco o historii výroby a vystavování betlémů, společně si poslechli koledy a na závěr si vyrobili svůj vlastní třídní betlém z papíru, který jsme si již odvezli s námi do školy. Po programu děti měly také možnost prohlédnout si momentálně probíhající výstavu, při které je barevné porcelánové nádobí velmi zaujalo. Po návštěvě muzea jsme ještě společně vyrazili na frenštátské náměstí prohlédnout si dřevený betlém a také se pokochat vánočním stromečkem. Celé dopoledne nám vánoční atmosféru ještě umocňovalo husté sněžení, které nám na dobré náladě určitě neubralo.

Děti si netradiční školní den moc užily a načerpaly spoustu informací, které mohou doma předat svým rodinám.

Mgr. Kateřina Horáková, DiS.