Mikulášský korfbalový miniturnaj

Veliké těšení předcházelo Mikulášskému turnaji v korfbale, kterého se zúčastnili vybrané týmy ze ZŠ Kozlovice, ZŠ Palkovice, tým žáků 4.r. a tým žáků 5.r. ZŠ Tichá.

Během vzájemných zápasů jsme sledovali obrovské nadšení a boje o každý míč, děti fandily a podporovaly, snažili se dát koše ze všech úhlů. Občas chybělo kousek více štěstí, aby týmy neprohrály o jediný bod. Nicméně jako v každém turnaji musí být vítěz a poražený.

Celkově tak zvítězilo družstvo z Kozlovic, druhou příčku obsadili hráči 5.r. Ina Kocourková, Tereza Koblicová, Julie Šimíčková, Martin Vaněk, Dominik Mičulek, Patrik Prokopovský a pomohl Šimon Vaněk, pomyslnou bronzovou medaili získali kluci a holky z Palkovic a nešťastnou bramborovou pozici pak žáci 4. r.  Právě děvčata ze 4. třídy Sofie Tináková a Marie Agelová musely hrát každý zápas, což bylo pro ně dost vyčerpávající, odvedly kus práce a opravdu chyběly milimetry, aby rotující míč padl do koše. Důležitá však byla nejen energie, kterou hráči dávali do bojů, ale také týmová hra a soudržnost, která pak podržela hráče a dovedla je k vítězství.

Ceny byly rozdány a my se už nyní těšíme na další tréninky a turnaje.